Vše o čerpadlech,
aneb odborníkem na tepelná čerpadla snadno a rychle

Doporučujeme

Tepelná čerpadla vzduch voda s novou technologií pro úsporné vytápění rodinného domu.

Tepelná čerpadla pro výhřev bazénu

Čtvrtecka.cz - odborník na malovaní a stěhování v Praze a okolí

 
Tepelná čerpadla

S tepelným čerpadlem se můžete koupat až do října

S tepelným čerpadlem se můžete koupat až do října

Máte pocit, že letošní koupací sezona skončila a je třeba zazimovat bazén? Jen jestli moc nespěcháte! S tepelným čerpadlem můžete mít vodu teplou podle svých představ až do konce října.

Není žádný neřešitelný problém mít za každého počasí vodu v bazénu příjemně teplou, a to i na jaře nebo začátkem podzimu. Ideálním východiskem jsou tepelná čerpadla, která pracují nejen velmi ekologicky, ale především úsporně. Vždyť z okolního vzduchu umí získat čtyřikrát víc energie, než kterou na svůj vlastní provoz spotřebují. Protože 80 % tepla je z okolního vzduchu zadarmo, dokáže tepelné čerpadlo z každé investované kW vyrobit plných 5 kW. Bez ohledu na to, zda svítí slunce nebo ne, ohřívá vodu na příjemných 28 až 30 °C, takže koupací sezona se může prodloužit od dubna do října.

Teplá voda za každého počasí

Jak už bylo napsáno, funguje tepelné čerpadlo za každého počasí. Odebírá teplo z okolního vzduchu a takto získanou energii dokáže pomocí cyklu komprese a expanze teplonosného plynu proměnit v teplo. To předává přes teplovodní výměník do cirkulující bazénové vody. Velkou výhodou tepelného čerpadla je, že jeho obsluha je velmi jednoduchá. Nastavení požadované teploty provádíte obvykle jen na začátku sezony.

Je tepelné čerpadlo pro každého?

Možná namítnete, že jsou všechny popsané výhody hezké, ale vybavit tepelným čerpadlem bazény není levná záležitost. Vždyť běžně se jejich cena pohybuje od 60 000 korun výš, a to už je podstatný zásah do rodinného rozpočtu.

Řešení však existuje. Už nějaký čas jsou na trhu tepelná čerpadla speciálně konstruovaná na ohřev bazénové vody, která vás vyjdou levněji.

Ideální pak je, když se vám bazénová čerpadla (stejně jako třeba bazén) poštěstí koupit v akci. Výsledná cena pak může být ani ne třetinová. Například právě v září u Mountfieldu se dají tepelná čerpadla pořídit už za méně než 18 000 korun.

S tepelným čerpadlem se můžete koupat až do října S tepelným čerpadlem se můžete koupat až do října

Příspěvek do diskuze
:
:
:
Všechny položky jou povinné

Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x