Vše o čerpadlech,
aneb odborníkem na tepelná čerpadla snadno a rychle

Doporučujeme

Tepelná čerpadla vzduch voda s novou technologií pro úsporné vytápění rodinného domu.

Tepelná čerpadla pro výhřev bazénu

Čtvrtecka.cz - odborník na malovaní a stěhování v Praze a okolí

 
Tepelná čerpadla

Nevyčerpatelný tepla zdroj z přírody vám pomůže získat tepelné čerpadlo

Nevyčerpatelný tepla zdroj z přírody vám pomůže získat tepelné čerpadlo

 Hledáte alternativní formy vytápění vašeho domu či chaty a nevyčerpatelný zdroj tepla? Chcete mít teplou vodu v bazénu od jara až do podzimu? Nechcete se neustále starat o dřevo, uhlí či účty za plyn? Pokud ano, určitě vás zaujme následující článek o tepelných čerpadlech.

 Ve zkratce řečeno, tepelné čerpadlo získává energii z přírodních zdrojů a převádí ji pomocí určitých technologických procesů na teplo, které můžete využít na topení či ohřev vody. Tyto přístroje umí získat energii ze tří zdrojů – vzduchu, vody a země. Na následujících řádcích vám krátce vysvětlíme, jak se od sebe tyto typy čerpadel liší a jaké jsou jejich výhody a nevýhody. Detailnější vysvětlení této problematiky najdete na webu arecenze.cz v článku zde.

Teplo ze vzduchu

Tepelná čerpadla typu vzduch/voda a vzduch/vzduch jsou nejlevnější variantou těchto přístrojů. Čerpadlo získává energii z okolního vzduchu a převádí jej do vody nebo teplého vzduchu. Takto ohřátá voda poté koluje v běžných radiátorech a ohřívá tak váš dům. Vzduch rozhání speciální jednotky. Tato čerpadla jsou jednoduchá na použití a téměř bezúdržbová. Proti ostatním typům ale mají vyšší provozní náklady.

Teplo ze země

V zemi je uloženo mnoho sluneční energie, kterou lze využit díky tepelným čerpadlům typu země/voda. Tento způsob je velice efektivní, ale také technicky náročný. Musíte počítat s rozsáhlými zemními pracemi – a to buď s využitím zemské plochy nebo hloubkového vrtu. V případě zemní plochy se potrubí s nemrznoucí směsí umístí pod povrch na poměrně velké ploše. Na místě už potom není možné provádět jakékoli další zemní práce. Naopak podzemní vrt vás v ničem neomezuje. Může být dokonce pod stavbou nebo v její těsné blízkosti. Nezabírá vám tedy žádnou plochu. Tato varianta je sice nákladná, ale investice se brzy vrátí. Zemní čerpadla jsou bezúdržbová a mají minimální provozní náklady.

Teplo z vody

Posledním zdrojem tepla z přírody je voda. Také čerpadla na vodu lze využít dvěma způsoby – plošným a hloubkovým. První variantou je využití vodní plochy. S tím se ale pojí poměrně složité papírování se správou povodí. Ve vodě je nataženo potrubí se speciální směsí, které získává energii z okolní vody. Jedná se o levnější variantu provedení a je bezúdržbové. Druhou variantou je využití studny. Voda ze studny je čerpána přes výměník a vracena zpět. Musí být ale vracena do jiné než zdrojové studny. Je také nutné mít dostatečně stabilní a vydatný pramen. Nevýhodou tohoto čerpadla je nutnost servisních prohlídek a kontrola kvality vody.
Více informací zjistíte v doporučeném článku na začátku tohoto textu, dále doporučujeme také oborová fóra, kde zkušení spotřebitelé nebo přímo odborníci poradí s jakýmkoliv problémem.

Příspěvek do diskuze
:
:
:
Všechny položky jou povinné

Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x