Vše o čerpadlech,
aneb odborníkem na tepelná čerpadla snadno a rychle

Doporučujeme

Tepelná čerpadla vzduch voda s novou technologií pro úsporné vytápění rodinného domu.

Tepelná čerpadla pro výhřev bazénu

Čtvrtecka.cz - odborník na malovaní a stěhování v Praze a okolí

 
Ostatní

Jak jsem zachránil Vánoce

Jak jsem zachránil Vánoce

Zázraky se dějí. Věřte mi. Kdo říká, že ne, tak jen proto, že to nikdy nezažil. Zázraky se dějí a hlavně o Vánocích. Ne, nebudu vám vyprávět pohádku…

Letošní Vánoce v naší rodině vypadaly do poslední chvíle jako naprostá idylka. Tři dny před svátky jsme si s ženou vzali volno, nakoupili hromadu dárků pro děti a chystali se alespoň týden v kuse si užívat sváteční pohodu v kruhu rodinném.

 22. prosince však přišla pohroma, která měla celou sváteční pohodu ze dne na den ukončit. Z nejlepších Vánoc v rodinné historii se rázem stala několika denní rodinná tragédie. Prostě nám definitivně odešlo tepelné čerpadlo.

Vlastně to nebyl zas takový, protože čerpadlo zlobilo už předtím. Nečekal jsem od něj ale takovou zradu v hodině H, dva dny před svátky. Po té, co jsem obvolal všechny známé, kteří by snad mohli být dostatečně zruční na to, aby mi pomohli, zjistil jsem, že si všichni, stejně jako já, odmítají kazit svátky prací nebo jsou ještě někde v kanceláři a odesílají poslední maily. Začal jsem si klást otázku, která byla nevyhnutelná – kolik stojí nové tepelné čerpadlo? Na netu jsem našel nejlevnější za 190 tisíc. Panebože, co teď?

Nemusím asi zdůrazňovat, že veškeré naše rodinné úspory ležely v balicím papíru pod stromečkem, který pomalu ale jistě zamrzal – nefunkční topení se pomalu začalo projevovat. Manželka naložila děti do auta a s nepříjemně vyčítavým pohledem je odvezlak prarodičům. V prázdném bytě jsem se ještě jednou pustil sám do opravy čerpadla. Čerpadlo se definitivně rozpadlo.

Zoufalým klikáním po internetu jsem ale narazil na něco, co mě nakonec spasilo. Věděl jsem, že existuje něco jako rychlá půjčka a nejeden nebankovní úvěr, netušil jsem ale, jak tyto věci fungují. Když jsem zjistil, že přes internet se taková půjčka na bydlení dá vyřídit praktiky hned, začal jsem jednat. Než jsem objednal nové tepelné čerpadlo, byla moje půjčka schválená a já se vydal vyzvednout objednávku. Peníze byli na účtu do druhého dne a já je hned mohl využít. Nakonec jsem se rozhodl pro trochu dražší, ale efektivnější čerpadlo s topným výkonem 17. Celkově vyšla půjčka na bydlení na 250 tisíc. Splátky vychází na 4 500 Kč měsíčně, což budu platit čtyři roky. Na Štědrý den ráno bylo ale čerpadlo zapojeno a do štědrovečerní večeře celý dům krásně vytopilo a Vánoce v naší rodině byly zachráněny, tedy pro tento rok…

Příspěvek do diskuze
:
:
:
Všechny položky jou povinné

Provozovatel nenese odpovědnost za příspěvky diskutujících a nevyjadřují názory provozovatele.
Vytvořilo Anawe
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu souhlasíte s podmínkami používání souborů cookie. Zobrazit více informací.
Rozumím
x